Yüksek çözünürlüklü kaliteli fotoğraflar çekmek için telefon kamerası ayarlarının nasıl olması gerektiği hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

telefondan-en-iyi-fotograflari-cekmek-icin-ne-yapilmali

Telefonunuzu satın aldığınızda,kamera ayarları default olarak ayarlıdır.Yüksek kalitede fotoğraflar yada videolar çektiğinizde,boyutları büyüyeceği için cihazınızda çok yer kaplayacaktır.Bu ayarların Orijinal olarak kullanıcılarına sunulmasının sebebi telefonun genel performansının düşünülmesidir.

Ama u ayarları kendinize göre yapabilir yüksek kamera performansı elde edebilirsiniz.

Telefon Kamera ayarları nasıl yapılır?

-Çözünürlük için resim boyutu veya kalitesi bölümüne girerek en üst seviyeye getirin.

-Beyaz dengesini otomatik konumda tutun.Eğer ortamın ışığına göre kendiniz bir ayar yapmak istiyorsanız bu ayar kapalı veya manuel duruma getirilebilir.

-Flash kullanmaktan uzak durun.

-Çekim yaparken zoom yerine kendiniz yaklaşmaya çalışın.Çünkü dijital zoom fotoğraf kalitesini etkiler.

-Açık alanlar ve ışık dengesinin değişken olduğu yerlerde HDR özelliğini kullanın.

-Işık filtreleri ve efektleri kullanmaya çalışın.

-Nesne yada portre çekiyorsanız,odaklama için manuel odaklama ile objenize odaklanın.

Kaynak:veteknoloji.net

adminHaber
Yüksek çözünürlüklü kaliteli fotoğraflar çekmek için telefon kamerası ayarlarının nasıl olması gerektiği hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Telefonunuzu satın aldığınızda,kamera ayarları default olarak ayarlıdır.Yüksek kalitede fotoğraflar yada videolar çektiğinizde,boyutları büyüyeceği için cihazınızda çok yer kaplayacaktır.Bu ayarların Orijinal olarak kullanıcılarına sunulmasının sebebi telefonun genel performansının düşünülmesidir. Ama u ayarları kendinize göre yapabilir...