sigarayi-birakmak-icin-feslegen-kullanimi

Sigarayı bırakmak için fesleğen yaprağı nasıl kullanılmalıdır, fesleğenin sigarayı bıraktırmaya yarayan özelliği ve sigaranın kesin düşmanı olan fesleğen yaprağının yararları ile ilgili bilmeniz gereken noktaları siz kadinneder.com okurları için paylaşıyoruz.

Sigarayı En Kesin Yolu Olan Fesleğen İle Bırakmak

Profesör Doktor Erkan Topuz, sigarayı bırakabilmenin ve sonsuza kadar ondan kurtulmanın en kesin ve sağlam yönteminin fesleğen yaprakları olduğunu açıkladı.

Gün içerisinde 3 defa ağzınızı iyice fesleğen yaprağı ile doldurarak çiğner ve yutarsanız veya tükürürseniz sigarayı bırakabilirsiniz.

Fesleğen eski tarihlerden bu yana kraliyet ilacı olarak bilinmektedir. Sebebi ise kralların hastalıklarının tedavisinde fesleğen kullanılmasıdır.

Fesleğenin sigarayı bıraktırma faydasının yanı sıra ağız yaralarına ve kanser rahatsızlığına çok iyi gelmektedir.

Fesleğenin yapraklarını yiyebilir veya çiğneyebilirsiniz. Dilerseniz çayını yaparak tüketebilir yada yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

HABERE DAİR VİDEO İZLE

FESLEĞEN SİGARAYI NASIL BIRAKTIRIR?

Fesleğen yaprağı sigarayı tam anlamı ile bırakmak için en etkili yöntemdirGünde üç defa ağız dolusu fesleğen yaprağı çiğnemek veya tüketmek, sigarayı bırakmakta oldukça faydalı olacaktır. Bu da son dönemlerde fesleğen ile ilgili en önemli yaklaşımdır.

Fesleğen çok eski yıllardan beri bir kraliyet bitkisi olarak tanınırdı. Fesleğenin sivrisinek kovucu ve akciğer fonksiyonu artırmak benzeri faydaları olduğu bilinirken, bu defada muazzam bir sağlık yararı ortaya çıktı.

Biliyoruz ki potasyum kalp ile beyin için yararlı, B 6 vitamini normal beyin ve sinir fonksiyonları için önemli, vitamin A ve C ve E bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

İnsan vücudunda yağı işleme ve kolaylaştırmada faydalıdır, folik asit fethal sağlık oluşumu adına gebelikte mühim ve kolon kanserinde faydalıdır, demir kansızlığı önler, fosfor kemik ve diş yapısında, bakır kemik ve bağ dokusunda, mangenez birçok enzimin işlemini tamamlamada faydalıdır. Tüm bunların haricinde fesleğenin böcek ısırıkları üzerinde de ağrı giderici özelliği mevcuttur.

FESLEĞENİN FAYDALARI
Fesleğen stresten kurtulmak için oldukça önemli bir yardımcıdır. Günde 3 fincan fincan içtikten sonra hemen arkasından duş almak bütün stresinizi yok edecektir. Ayrıca soğuk algınlığı, ateş ve gripte faydalıdır.

Etkili bir kanser ilacıdır. Astıma, tüberküloza, bronşite karşı tedavi edicidir ayrıca akciğer kanserine karşıda oldukça faydalıdır.

Fesleğen ufak böbrek taşlarının düşmesine yardımcı olduğu gibi var olan böbrek taşının da büyümesine engel olmaktadır.

Kaynak:kadinneder.com

adminHaberŞifalı BitkiVideo
Sigarayı bırakmak için fesleğen yaprağı nasıl kullanılmalıdır, fesleğenin sigarayı bıraktırmaya yarayan özelliği ve sigaranın kesin düşmanı olan fesleğen yaprağının yararları ile ilgili bilmeniz gereken noktaları siz kadinneder.com okurları için paylaşıyoruz. Sigarayı En Kesin Yolu Olan Fesleğen İle Bırakmak Profesör Doktor Erkan Topuz, sigarayı bırakabilmenin ve sonsuza kadar ondan kurtulmanın en kesin...