Son dönemlerde farklı platformların özelliklerini kullanarak çeşitli geliştirmeler yapan Facebook’un özellikle iş dünyasına yönelik de önemli bir hamle yapacağı konuşuluyor.facebook-tan-is-bulunacak

 
Microsoft tarafından satın alınan LinkedIn iş dünyasının en çok tercih ettiği sosyal ağlardan bir tanesi olurken bu sosyal ağın etkisini kırmak isteyen Facebook, iş dünyasına yönelik önemli bir geliştirme yapacak gibi duruyor. Özellikle 1 milyar gibi yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’ta hem işverenler hem de iş arayan kişilerin ortak bir platformda buluşturulması oldukça kolay olurken Facebook üzerinden açılacak yeni bir sekmede artık iş ilanlarını takip edilebilmesi ve kullanıcıların iş için Facebook üzerinden iletişim kurabilmesi mümkün olacak.

Test Çalışmalarında Görüldü

Şu anda test aşamasında olan özellik ile ilgili önemli ekran görüntüleri sızdırıldılırken bu ekran görüntülerinden elde edilen bilgilere göre kişilerin çeşitli iş detaylarını paylaşabileceği ve işveren ile işçi arayan arasında kolay bir şekilde iletişimin kurulabileceği görülüyor. Gündemde yer alan bilgiler ve paylaşılan ekran görüntüleri için Facebook cephesinden bugüne kadar da kesin ve net bir açıklama yapılmasa da sızdırılan bilgilerde Facebook’un bu konuda önemli bir özelliği devreye alacağı görülüyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak yeni bir güncelleme ile birlikte artık iş ilanlarının direkt işletmelerinin sayfaları üzerinden yayınlanabilmesi ve kişilerin profili ile iş ilanlarına müracaat ederek başvuru yapabilmesi mümkün olacak.

Özellikle kişilerin kimlik bilgilerinden ziyade tercihleri, yaşamı ve hayat tarzı gibi tüm detayların Facebook profile üzerinden öğrenilebilir durumda olması işverenlerin de yapılan başvurulara göre kişileri incelemesini kolaylaştıracak gibi duruyor.
Kaynak:veteknoloji.net

adminHaber
Son dönemlerde farklı platformların özelliklerini kullanarak çeşitli geliştirmeler yapan Facebook’un özellikle iş dünyasına yönelik de önemli bir hamle yapacağı konuşuluyor.   Microsoft tarafından satın alınan LinkedIn iş dünyasının en çok tercih ettiği sosyal ağlardan bir tanesi olurken bu sosyal ağın etkisini kırmak isteyen Facebook, iş dünyasına yönelik önemli bir geliştirme yapacak...